Skip to main content

Stocznia

Budowa katamaranów roboczych
i barek rufowych

Holding Euro Industry posiada nowoczesną stocznię w Ustce, w której realizujemy zamówienia dla dużych ferm klatkowych z różnych krajów. Na przestrzeni lat zwodowaliśmy ponad 50 pracujących katamaranów i barek rufowych. Opracowaliśmy kompaktowe barki rufowe do pracy na jeziorach, a także najnowszy podwodny system karmienia.

Nasze katamarany

Nasze katamarany robocze znacznie ułatwiają pracę na farmach klatkowych
 • wyposażone we wszystko co niezbędne do pracy: manipulatory, wciągarki itp.
 • mają wysoką dzielność morską i doskonałą zwrotność
 • jak najbardziej komfortowy dla całego personelu i bezpieczny do pracy

Z ich pomocą

 • systemy przytrzymujące są instalowane i konserwowane,
 • wielotonowe regały są zawieszane i zmieniane na dużych nowoczesnych klatkach
 • ryby są skoncentrowane do odłowu, dostarczana jest pasza, wykonywane są inne zadania
Zapraszamy do kontaktu

Nasze barki rufowe

Barki paszowe, które zbudowaliśmy również dla Grupy AQUA, zapewniają niezawodne przechowywanie kilkuset ton paszy i gwarantują wysoką wydajność żywienia.

Staną się autonomicznym domem i biurem zespołu hodowców ryb na cały okres zmiany, podczas gdy klatki i barki mogą zostać poważnie usunięte z przybrzeżnej bazy i jej infrastruktury.

Oprócz ogromnych przybrzeżnych barek rufowych o pojemności 400 lub 600 ton paszy, w Euro Industry opracowaliśmy i przetestowaliśmy kompaktowe modułowe barki rufowe, które są łatwe do transportu po lądzie i montażu na miejscu, a jednocześnie są niezawodne i wydajne jako monolityczny.

Zapraszamy do kontaktu

Stocznia Euro Industry od wielu lat z powodzeniem dostarcza statki robocze

Naszymi klientami są tak znane firmy jak Leroy, Norway Royal Salmon i Russian Salmon.

Jesteśmy gotowi do budowy

zarówno ogromne 400- lub 600-tonowe barki morskie, jak i mniejsze barki funkcjonalne o ładowności 120 ton paszy

  Kontakt do przedstawiciela

  Mariusz Żebryk
  +48 507 030 398

  Wyróżnia nas doświadczenie
  i bogata historia

  Automatyczny system sterowania

  Historia stoczni w nadmorskiej Ustce sięga drugiej połowy ubiegłego wieku, kiedy to budowała średniej wielkości statki dla polskiej floty rybackiej. Zwodowane tutaj statki trafiły również daleko poza granice Polski – kilka statków zostało wysoko ocenionych przez angolskich rybaków. Ponad 10 lat temu stocznia stała się częścią holdingu Euro Industry – i zaczęła specjalizować się w kierunku akwakultury. Z uwagą śledzimy wszystkie nowe trendy na rynku, komunikujemy się z rolnikami i uczestniczymy w branżowych wystawach.

  Zależy nam na tym, aby każdy statek był jak najbardziej funkcjonalny

  Przy projektowaniu każdej jednostki prowadzimy długofalowe konsultacje ze specjalistami klienta, aby uwzględnić wszelkie niuanse ich pracy na morzu, a także specyfikę obszaru przyszłej eksploatacji jednostki.

  Na naszej farmie klatkowej w Chorwacji obecnie testujemy w terenie kompaktową i łatwą w transporcie barkę rufową z innowacyjnym podwodnym systemem karmienia. Taka barka, z zapasem 120 ton lub więcej, może stać się poważnym pomocnikiem dla rolników pracujących na jeziorach i innych śródlądowych zbiornikach wodnych Rosji.

  Jesteśmy dumni z ponownej wizyty

  Nasz stały klient – słynna norweska firma Leroy – posiada całe floty pracujących katamaranów do sprawnej obsługi wielu zakładów produkcyjnych. Do tej pory dostarczyliśmy naszym partnerom z Leroy 11 pracujących katamaranów.